Quiche met prei en kip - Goed gevulde hartige taart. Ideaal als avondmaaltijd.

Quiche met prei en kip

Direct naar het recept Bewaren
Goed gevulde hartige taart. Ideaal als avondmaaltijd.

Vandaag een recept van mijn moeder dat ik vroeger thuis al graag at: kip-preitaart. Eenmaal het huis uit maakte ik hem nog vaak zelf. Als student vond ik hartige taarten handig omdat je maar 1 keer hoefde te koken en er daarna 2 of 3 dagen van kon eten. Ik maakte ze dan in een grote springvorm zodat er extra veel vulling in kon. Tegenwoordig maak ik liever quiches. Multifunctioneel. Heerlijk bij de borrel, als voorafje of met een lekkere salade als avondmaaltijd. Vanaf nu noem ik deze hartige taart dus quiche met prei en kip.

Voor deze quiche gebruik ik meestal een lage quiche of vlaai-vorm met anti-aanbak laag en losse bodem. Ook zonder invetten komt de quiche dan mooi uit z’n vorm.

Quiche met prei en kip - Goed gevulde hartige taart. Ideaal als avondmaaltijd.

Quiche met prei en kip

Beoordeel dit recept
Hoeveelheid: 1 quiche, ø 28 cm

Ingrediënten: 

  • 1 flinke prei
  • 1 bakje kastanjechampignons
  • 1 kipfilet
  • 75 gr ontbijtspek
  • 100 gr rijst, ongekookt
  • 5 plakjes bladerdeeg, diepvries
  • Parmigiano-Reggiano, grof geraspt
  • sojasaus
  • 3 eieren
  • scheutje melk
  • bloem
  • zout
  • peper

Extra benodigdheden:

Keukengerei:

  • 1 quichevorm 24 cm, bekleed met bakpapier

Aan de slag:

  • Kook 100 gr rijst volgens de gebruiksaanwijzing.
  • Maak ondertussen 1 flinke prei schoon en snij in ringen. Borstel 1 bakje kastanjechampignons en snij in plakjes. Snij 75 gr ontbijtspek en 1 kipfilet in kleine stukjes. Bestrooi de kip met wat zout en peper.
  • Bak de spekjes even aan in een koekenpan en voeg dan de kipfilet toe. Meestal komt er al genoeg vet uit de spekjes waardoor ik geen extra boter hoef te gebruiken.
  • Doe na een paar minuten de prei en de champignons bij het kip-mengsel. Hussel de groente voorzichtig en laat slinken. Roer wat bloem door de vulling om het vrijgekomen vocht te binden. De ene keer komt er meer vocht vrij dan de andere keer. Voeg dus naar behoefte bloem toe. Meng de rijst door de vulling en breng op smaak met sojasaus. Zet de vulling opzij.
  • Ontdooi 5 plakjes bladerdeeg en bekleed de taartvorm ermee. Doe de vulling erin en bestrooi met een lekkere laag grof geraspte Parmigiano-Reggiano.
  • Klop 3 eieren los met een scheutje melk en giet over de quiche.
  • Bak de quiche gedurende 25-30 minuten in een op 180°C hete lucht voorverwarmde oven.
    Eet smakelijk!

Deel dit recept:

Tips:

  1. Kook een dubbele portie rijst en vries de helft in voor een volgende keer.
  2. Natuurlijk kan je elke soort rijst gebruiken die je lekker vindt. Toch raad ik je haverrijst aan. Het is niet alleen ontzettend lekker, het is ook voedzamer. Zelfs voedzamer dan volkorenrijst!

Gratis de nieuwste recepten in je mailbox?

Schrijf je hier gelijk in!

Mariette is een gepassioneerd kookliefhebber met een voorliefde voor kleurrijke gerechten en makkelijk verkrijgbare ingrediënten. Van jongs af aan is de keuken haar favoriete plek. Op Overetengesproken.nl deelt ze recepten en praktische tips, trucs en culinaire inspiratie. Oog voor duurzaamheid en diervriendelijke ingrediënten heeft Mariette van huis uit meegekregen.

Dit recept kan affiliatielinkjes bevatten. Koop jij iets via zo’n link dan krijg ik een kleine commissie. Dit kost jou niets extra. Merknamen of producten kunnen het gevolg zijn van een uitnodiging, een ontvangen product of een betaalde samenwerking. Lees voor meer informatie mijn disclaimer.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Beoordeel dit recept




2 reacties

  1. Hallo,
    Wat is ‘lichte’ sojasaus? Gewoon de Chinese sojasaus? Ik wil dit recept gebruiken voor onze familibrunch. Lijkt me heerlijk.
    Groet,
    Jolly

    1. Lichte sojasaus is zouter dan standaard sojasaus. Zoals de naam al doet vermoeden is de kleur ook lichter en transparanter dan gewone sojasaus en ketjap. Hier lees je meer over lichte sojasaus: https://www.aziatische-ingredienten.nl/chinese-lichte-sojasaus/ Ik gebruik vaak Superior Light Soy Sauce van Pearl River Bridge. Onder meer verkrijgbaar bij Amazing Oriental, toko’s en soms zie ik het ook in een supermarkt staan. Heb je geen lichte sojasaus dan kan je eventueel ook ketjap gebruiken. Kies dan wel voor de zoute versie en niet de zoete (manis).