Gebakken flespompoen met halloumi, yoghurt en munt
Sinds 1 september is er een nieuwe receptenbox op de markt: Kollors. In tegenstelling tot de bekende maaltijdboxen waar alle boodschappen kant en klaar inzitten stuurt Kollors één keer per vier weken een pakketje met daarin vier vegetarische recepten. Je ontvangt de recepten in de vorm van receptkaarten met de benodigde kruiden er in een zakje opgeplakt. Het pakketje gaat door de brievenbus dus geen gedoe met bezorging. De boodschappen doe je zelf zodat je de recepten kan maken wanneer het jou uitkomt. Abonnementen zijn er voor 2 personen (€ 6,95) of 4 personen (€ 9,95).
Eind augustus kreeg ik van Kollors de vraag of ze me het eerste pakketje mochten toesturen. Ik moet je heel eerlijk zeggen dat ik totaal geen ervaring heb met maaltijdboxen. Het concept spreekt me wel aan maar hier in huis gebeurt het te vaak dat de planning anders loopt dan gedacht. Met maaltijdboxen loop ik gewoon te vaak het risico dat ik ingrediënten moet weggooien en dus heb ik ze nog nooit geprobeerd. Kollors doet het dus anders en dat wilde ik weleens proberen.
In een keurig kartonnen doosje ontving ik de eerste 4 receptkaarten met bijbehorende kruiden. De recepten zijn duidelijk beschreven en op de foto’s zien de gerechten er heerlijk uit. Ik besloot recept nummer 1 te maken: gebakken flespompoen met halloumi, yoghurt en munt. Het gerecht was makkelijk te maken en de beschreven werkwijze klopte als een bus. Omdat ik een blok halloumi van 250 gr had gebruikte ik 125 i.p.v. 100 gr. Ook gebruikte iets meer ui, sinaasappelsap en Griekse yoghurt dan aangegeven. De hoeveelheid rijst leek me aan de ruime kant en heb ik iets verlaagd. In onderstaand recept heb ik dat al verwerkt. Eenmaal op het bord zag het gerecht er kleurrijk en heel erg lekker uit en dat was het ook. We hebben genoten!! Manlief riep gelijk: eten we dit snel weer?
Update januari 2021: Kollors is gestopt met de receptenbox.

Gebakken flespompoen met halloumi, yoghurt en munt
Ingrediënten:
- 400 gr schoongemaakte flespompoen
- 100-125 gr pandanrijst
- 125 gr halloumi
- 3-4 eetlepels Griekse yoghurt
- 25 gr ongezouten cashewnoten
- 5 gr vadouvan kruiden
- 1 ui in partjes
- 1 teen knoflook
- paar blaadjes verse munt
- 3 eetlepels olijfolie
- 3 eetlepels sinaasappelsap of water
- zout

Bespaar tot €85,- op de eerste 4 boxen!
Aan de slag:
- Snij de pompoen in blokjes van ± 2×2 cm en de halloumi in plakjes.
- Kook de rijst volgens de gebruiksaanwijzing gaar.
- Verwarm 2 eetlepels olijfolie in een koekenpan en bak de blokjes flespompoen. Roer de pompoen af en toe even door en voeg na 15 minuten de ui toe en pers de teen knoflook erbij. Schep om en voeg de vadouvan kruiden toe. Bak al roerend in nog eens 5 minuten beetgaar. Voeg tenslotte het sinaasappelsap of water toe.
- Verwarm in een andere koekenpan een eetlepel olijfolie en bak daarin de plakjes halloumi aan beide kanten mooi bruin. Reken op ongeveer 2 minuten.
- Hak de cashewnoten grof en de munt fijn.
- Verdeel de rijst over de borden, schep het pompoenmengsel erop en leg de plakken halloumi erbij. Garneer met Griekse yoghurt, cashewnoten en munt.
- Serveer de gebakken flespompoen met halloumi, yoghurt en munt direct.Eet smakelijk!
Tips:
De nieuwste recepten gratis in je mailbox?
Schrijf je hier gelijk in!
Recent gepubliceerd:
Naan met biefstukpuntjes in teriyaki saus
Dit recept bevat toegestuurde producten (Kollors receptkaart nr 1).
Lees voor meer informatie mijn disclaimer.