Costa Ricaanse picadillo de papa
Costa Rica, wat zou ik daar graag eens samen met Michel naartoe gaan. De overvloedige natuur bewonderen, genieten van de mooie standen, de gastvrije cultuur verkennen en vooral ook de lokale keuken ontdekken. Voorlopig zit dat er door alle COVID-19 perikelen even niet in. Dan maar thuis op ontdekkingstocht met picadillo de papa. Een eenvoudig te maken typisch Costa Ricaans gerecht bomvol smaak.
Het recept voor de picadillo de papa las ik in een nieuwsbrief van Visit Centroamérico. Het zag er zo lekker uit dat ik het gelijk wilde proeven. De ingrediënten heb ik standaard in huis dus ik kon gelijk aan de slag. Op zich kan je picadillo de papa in slechts 1 pan maken. Ik gebruikte er 2: mijn zware gietijzeren braadpan en een koekenpan. Terwijl de ui rustige fruitte in de braadpan bakte ik het gehakt rul in de koekenpan. Al vrij snel kan het gehakt bij de rest van de ingrediënten in de braadpan, deksel erop en stoven maar. Ten opzichte van het origineel recept gebruikte ik iets meer paprika en ontbijtspek, iets minder aardappels en ik voegde lekker wat komijn-, paprika- en chilipoeder toe. En lekker dat het was!! Het is inmiddels een echte favoriet hier in huis.
Nog even wat leuke weetjes over Costa Rica:
- In de soms roerige Midden-Amerikaanse regio is het een democratische en zeer welvarende oase van rust.
- Ruim zeventig jaar geleden heeft de regering het leger afgeschaft.
- Ondanks of misschien wel dankzij de uitbundige natuur is Costa Rica zuinig op haar flora en fauna: een groot deel van het land is beschermd natuurgebied.
- Costa Rica heeft serieuze klimaatplannen: het wil het eerste volledig klimaatneutrale land ter wereld te worden. Het doel is dat ergens rond 2021 gerealiseerd te hebben. Dat zijn nog eens ambitieuze plannen!

Costa Ricaanse picadillo de papa
Ingrediënten:
- 300 gr rundergehakt
- 500 gr schoongemaakt vastkokende aardappels
- 75 gr ontbijtspek
- 1 ui, schoongemaakt
- 200 gr schoongemaakt rode paprika
- 2 tenen knoflook
- 2 theelepels komijnzaad, fijngemalen
- vers korianderblad, fijngesneden
- ½ theelepel zout
- oregano
- paprikapoeder
- chilipoeder
- maizena
- olijfolie

Bespaar tot €85,- op de eerste 4 boxen!
Aan de slag:
- Snipper de ui en snij de paprika, het ontbijtspek en de aardappels in kleine stukjes.
- Bak het gehakt rul, giet het vet af en schep er het zout en de fijngemalen komijnzaadjes door.
- Verhit ondertussen in een braadpan wat olijfolie, fruit de ui en het spek aan en voeg als de ui glazig begint te worden de paprika toe. Warm even flink door en voeg dan het gehakt en de aardappels toe, pers de tenen knoflook erbij en voeg naar smaak oregano, paprika- en chilipoeder toe. Schep om, giet een laagje water in de pan en laat met deksel op de pan zachtjes sudderen tot de aardappels gaar zijn.
- Proef en breng indien nodig op smaak met wat extra zout. Leng de maizena aan met wat water en bind daarmee het vocht.
- Schep de picadillo de papa in een schaal, bestrooi met de vers korianderblad en serveer.Eet smakelijk!
Tips:
- Serveer met warme tortilla’s. Extra lekker als je ze zelf hebt gemaakt.
- Vergeet niet het gerecht -zoals ik toen ik bovenstaande foto maakte- te bestrooien met vers korianderblad. Staat niet alleen leuk, smaakt ook extra lekker.
- Zowel warm, lauwwarm als koud smaakt dit gerecht lekker. Neem dus vooral ook eens een bakje mee naar het werk en geniet ervan tijdens de lunch.
De nieuwste recepten gratis in je mailbox?
Schrijf je hier gelijk in!
Recent gepubliceerd:
Naan met biefstukpuntjes in teriyaki saus
Bron: Visit Centroamérico